Меблі з масиву і шпону: що краще?

дизайн офісу

Дерев’яні меблі здавна вважаються найкращими серед усіх можливих варіантів конструкції. Вони поєднують в собі високі експлуатаційні властивості, престижність, довговічність. Незважаючи на те що сьогодні купити меблі можна з різних матеріалів, вироби з натурального дерева, як і раніше, залишаються кращими, високо цінуються. Однак на ринку представлені конструкції з так званого шпону. Зовні і за текстурою – те ж дерево.

Багато хто, не особливо розбираючись у відмінностях, щиро вважає, що меблі зі шпону – це ті ж самі дерев’яні конструкції, але за дивовижно низькою ціною. На вартості відмінності не закінчуються. І щоб детальніше розібратися в різниці, слід детальніше вивчити властивості матеріалів.

Меблі з масиву і шпону: що краще?

меблі з дереву

Шпон: доступна альтернатива масиву деревини

І справді, ціна на нього значно нижча. Шпоном називаються тонкі листи натуральної деревини, які широко затребувані в меблевій промисловості в якості більш доступної альтернативи. Отримують його промисловим шляхом, зрізуючи з колод пласти, товщина яких дорівнює приблизно 3 мм. Однак, залежно від цілей, типу сировини і призначення цих листів, вони бувають від 1 до 10 мм. Сировиною можуть виступати будь-які породи деревини: вишня, дуб, горіх, цінні та екзотичні види.

Такий матеріал недостатньо міцний для основи або каркаса. Але в той же час тонкі листи натуральної деревини мають високі декоративні властивості, через що їх використовують для покриття менш естетичних видів сировини.

гарна кухня

При обробці меблів застосовуються 2 технології: інкрустація і обклеювання. Зовні вироби виглядають так, немов виготовлені з деревини. Матеріал комбінують, поєднують листи за кольорами, видом, від чого утворюється покриття з ефектним візерунком. У меблевій промисловості використовують різні види шпону, він буває:

 • натуральний. Це тонкі листи деревини без обробки спеціальними розчинами. Вони передають природний відтінок і фактуру того типу сировини, з якої виготовлені;
 • фарбований. Інакше називається ще кольоровим. Листи в 2 етапи покриваються спеціальними речовинами: морилкою і фарбою;
 • файн-лайн. Це шпон, виготовлений за ускладненою технологією. Обробка складається з 4-х етапів: знімаються листи, фарбуються, пресуються в блоки, піддаються поперечному розпилу. Файн-лайн характеризується поліпшеними експлуатаційними властивостями, може служити як декоративним покриттям, так і виконувати захисну функцію. Для останніх цілей найбільш доцільно використовувати дубовий шпон.

Якщо загалом говорити про властивості цього матеріалу, то варто відзначити його екологічність, декоративність і практичність.

дерев'янний стіл на кухні

домашн

Масив: особливості матеріалу

Так називають натуральний матеріал, який виробляють методом розпилу дерев’яних колод. Форма отриманих частин може бути будь-якою: брус, дошка, полотно. Розмір їх визначається габаритами колоди і потребами виробництва. Однак завжди для виготовлення використовується цілісна частина дерева.

Головною особливістю масиву є збережена природна структура натурального дерева. З огляду на цю особливість, матеріал, що утворився після розпилу заготовки, виходить міцним, стійким до навантажень. До характерних особливостей масиву варто також віднести:

 • довговічність;
 • міцність;
 • екологічність;
 • презентабельний зовнішній вигляд;
 • декоративність.

Але при цьому, матеріал важкий. Вага визначається видом сировини, якщо ним служило дерево з щільною текстурою (як дуб), то і маса його більша. Масив виробляють також і з інших порід: смереки, сосни, липи, осики, берези, ясеня та ін. Кожен вид характеризується особливими властивостями, які визначають його призначення. Так, деревина соснових порід досить м’яка, добре піддається обробці, оптимально підходить для дитячих меблів.

офіс під сходами

Масив розділяється на 2 види: цілісний і клеєний. До першого належать дошки з розпиляних колод. Клеєний матеріал – це з’єднання декількох невеликих частин деревини в єдине полотно. За експлуатаційними властивостями обидва види масиву приблизно рівні, але цілісний коштує дорожче.

обідня кімната

домашній офіс

Порівняння основних характеристик

Чи здатні меблі зі шпону стати гідною альтернативою виробам з масиву? Зовні всі конструкції не відрізняються від виробів з дерева. Однак одні з них значно дорожчі. Щоб зрозуміти, наскільки вони рівноцінні в експлуатаційному плані, варто ознайомитись з основними властивостями виробів з цих матеріалів.

Масив деревини відомий давно і широко використовується в меблевій промисловості. Це міцний і красивий матеріал, здатний протягом багатьох років витримувати підвищені навантаження. Незважаючи на широкий вибір альтернативної сировини, він зберіг позиції найбільш популярного, цінного. Однак в роботі ця сировина більш витратна, тому і конструкції виходять дорожчими. Але за презентабельністю і розкішним виглядом рівних виробам з масиву немає. Однак слід берегти їх від шкідників і вологи, обробляти спеціальними розчинами. Обов’язково варто стежити за температурним режимом у приміщенні. При пересиханні деревина може покриватись тріщинами.

журнальний столик

Шпоновані предмети інтер’єру значно дешевші. Це товари більш економного класу. Зазвичай шпоновані конструкції невибагливі до умов утримання і догляду, вони легші, тому мобільніші. Зовні, втім, вони нічим не відрізняються від предметів з натуральної деревини. Недолік таких виробів у тому, що вони не настільки міцні. Однак, як доступна альтернатива натуральній сировині, шпонированная меблі мають право на існування. А ось що обрати: їх або вироби з масиву, – залежить від фінансових можливостей і особистих уподобань покупця. Сьогодні неважко купити або замовити виготовлення предметів інтер’єру з будь-якого типу сировини.

офіс у дома

дизайн спальні

офіс вдома на двох

кімната у стилі прованс

Рекомендуемые статьи для тебя:

Оставить комментарий

  Сайт GD-Home.com станет для вас находкой, если ваши увлечения связаны с интерьером, архитектурой или садом. Мы не теряем возможности продемонстрировать предметы интерьера и красивый декор, которые можно сделать своими руками.

  Возможно, у вас есть интересные предложения или вы хотите связаться с нами по любой другой причине, присылайте ваши письма на mail@gd-home.com

  >> О нашей команде <<

  При копировании материалов с сайта «GD-Home» для интернет-изданий обязательным условием являются открытые гиперссылки для поисковых систем. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.

  Политика конфиденциальности определяет порядок обработки и защиты персональной информации о Пользователях, которую сайт gd-home.com может получить во время использования сайта. Ознакомится полностью >>

  Scroll Up