Меблі з масиву і шпону: що краще?
- 08.04.2017
- 1539 просмотров
Дерев’яні меблі здавна вважаються найкращими серед усіх можливих варіантів конструкції. Вони поєднують в собі високі експлуатаційні властивості, престижність, довговічність. Незважаючи на те що сьогодні купити меблі можна з різних матеріалів, вироби з натурального дерева, як і раніше, залишаються кращими, високо цінуються. Однак на ринку представлені конструкції з так званого шпону. Зовні і за текстурою – те ж дерево.
Багато хто, не особливо розбираючись у відмінностях, щиро вважає, що меблі зі шпону – це ті ж самі дерев’яні конструкції, але за дивовижно низькою ціною. На вартості відмінності не закінчуються. І щоб детальніше розібратися в різниці, слід детальніше вивчити властивості матеріалів.
Шпон: доступна альтернатива масиву деревини
І справді, ціна на нього значно нижча. Шпоном називаються тонкі листи натуральної деревини, які широко затребувані в меблевій промисловості в якості більш доступної альтернативи. Отримують його промисловим шляхом, зрізуючи з колод пласти, товщина яких дорівнює приблизно 3 мм. Однак, залежно від цілей, типу сировини і призначення цих листів, вони бувають від 1 до 10 мм. Сировиною можуть виступати будь-які породи деревини: вишня, дуб, горіх, цінні та екзотичні види.
Такий матеріал недостатньо міцний для основи або каркаса. Але в той же час тонкі листи натуральної деревини мають високі декоративні властивості, через що їх використовують для покриття менш естетичних видів сировини.
При обробці меблів застосовуються 2 технології: інкрустація і обклеювання. Зовні вироби виглядають так, немов виготовлені з деревини. Матеріал комбінують, поєднують листи за кольорами, видом, від чого утворюється покриття з ефектним візерунком. У меблевій промисловості використовують різні види шпону, він буває:
- натуральний. Це тонкі листи деревини без обробки спеціальними розчинами. Вони передають природний відтінок і фактуру того типу сировини, з якої виготовлені;
- фарбований. Інакше називається ще кольоровим. Листи в 2 етапи покриваються спеціальними речовинами: морилкою і фарбою;
- файн-лайн. Це шпон, виготовлений за ускладненою технологією. Обробка складається з 4-х етапів: знімаються листи, фарбуються, пресуються в блоки, піддаються поперечному розпилу. Файн-лайн характеризується поліпшеними експлуатаційними властивостями, може служити як декоративним покриттям, так і виконувати захисну функцію. Для останніх цілей найбільш доцільно використовувати дубовий шпон.
Якщо загалом говорити про властивості цього матеріалу, то варто відзначити його екологічність, декоративність і практичність.
Масив: особливості матеріалу
Так називають натуральний матеріал, який виробляють методом розпилу дерев’яних колод. Форма отриманих частин може бути будь-якою: брус, дошка, полотно. Розмір їх визначається габаритами колоди і потребами виробництва. Однак завжди для виготовлення використовується цілісна частина дерева.
Головною особливістю масиву є збережена природна структура натурального дерева. З огляду на цю особливість, матеріал, що утворився після розпилу заготовки, виходить міцним, стійким до навантажень. До характерних особливостей масиву варто також віднести:
- довговічність;
- міцність;
- екологічність;
- презентабельний зовнішній вигляд;
- декоративність.
Але при цьому, матеріал важкий. Вага визначається видом сировини, якщо ним служило дерево з щільною текстурою (як дуб), то і маса його більша. Масив виробляють також і з інших порід: смереки, сосни, липи, осики, берези, ясеня та ін. Кожен вид характеризується особливими властивостями, які визначають його призначення. Так, деревина соснових порід досить м’яка, добре піддається обробці, оптимально підходить для дитячих меблів.
Масив розділяється на 2 види: цілісний і клеєний. До першого належать дошки з розпиляних колод. Клеєний матеріал – це з’єднання декількох невеликих частин деревини в єдине полотно. За експлуатаційними властивостями обидва види масиву приблизно рівні, але цілісний коштує дорожче.
Порівняння основних характеристик
Чи здатні меблі зі шпону стати гідною альтернативою виробам з масиву? Зовні всі конструкції не відрізняються від виробів з дерева. Однак одні з них значно дорожчі. Щоб зрозуміти, наскільки вони рівноцінні в експлуатаційному плані, варто ознайомитись з основними властивостями виробів з цих матеріалів.
Масив деревини відомий давно і широко використовується в меблевій промисловості. Це міцний і красивий матеріал, здатний протягом багатьох років витримувати підвищені навантаження. Незважаючи на широкий вибір альтернативної сировини, він зберіг позиції найбільш популярного, цінного. Однак в роботі ця сировина більш витратна, тому і конструкції виходять дорожчими. Але за презентабельністю і розкішним виглядом рівних виробам з масиву немає. Однак слід берегти їх від шкідників і вологи, обробляти спеціальними розчинами. Обов’язково варто стежити за температурним режимом у приміщенні. При пересиханні деревина може покриватись тріщинами.
Шпоновані предмети інтер’єру значно дешевші. Це товари більш економного класу. Зазвичай шпоновані конструкції невибагливі до умов утримання і догляду, вони легші, тому мобільніші. Зовні, втім, вони нічим не відрізняються від предметів з натуральної деревини. Недолік таких виробів у тому, що вони не настільки міцні. Однак, як доступна альтернатива натуральній сировині, шпонированная меблі мають право на існування. А ось що обрати: їх або вироби з масиву, – залежить від фінансових можливостей і особистих уподобань покупця. Сьогодні неважко купити або замовити виготовлення предметів інтер’єру з будь-якого типу сировини.
Рекомендуемые статьи для тебя:
Меня зовут Виталий и я создатель и редактор этого блога. В обычной жизни я маркетолог, но по вечерам я окунаюсь в мир дизайна и интерьера. Мы с женой создавали этот блог для вдохновения и будем ради если он вдохновит и вас. Вы можете следить за мной в Instagram (ваши подписки будут мотивировать его обновлять). Побольше красивых интерьеров всем нам!
Оставить комментарий